Opowiadanie o przyjacielu, który nie zawiódł

Opowiadanie o tym, że przyjaciel nie zawiódł cię w trudnej sytuacji.

     Pewnego dnia podczas wakacji mama kazała mi posprzątać pokój, zrobić zakupy. Miałem to wszystko zrobić do 16:00, gdy już wróci z pracy.
     Rano wstałem z łóżka i od razu wziąłem się do sprzątania pokoju, potem śniadanie i gry komputerowe. Około godziny 13:00 przyszli po mnie koledzy. Mieliśmy rozegrać mecz piłki nożnej na podwórku. Szybko ubrałem trampki i zamknąłem drzwi, a potem zbiegłem po schodach razem z kolegami na dwór. Była piękna pogoda. Moi najlepsi koledzy Adam i Marcin kłócili się między sobą, w której drużynie mam grać. Na ławkach siedziały dziewczyny i dopingowały wszystkich, a szczególnie Adama. Rozpoczął się mecz. Ja, Marcin i trzech kolegów wylosowaliśmy piłkę. Zaczynaliśmy od ataku. Wybiegłem szybko pod pole karne przeciwników. Chwilę później otrzymałem dokładne podanie od Marcina. Nie zdążyłem się rozejrzeć, czułem, że w moją stronę biegnie Adam. Kątem oka widziałem pustą bramkę, z której właśnie wybiegł. Zrobiłem zwód w prawo, gdy rzucił mi się pod nogi. Strzeliłem i piłka wpadła do bramki. Wszyscy podskoczyli z radości, tylko dziewczyny żałowały Adama. Bardzo się zdenerwował na swoich piłkarzy, bo zapomnieli wrócić do obrony. Kilka chwil później my straciliśmy bramkę.
     Mecz trwał i sytuacja wciąż się zmieniała. Oblewał nas pot, słońce prażyło, więc zdjęliśmy koszulki. Od czasu do czasu robiliśmy przerwy. Piliśmy dużo wody mineralnej, którą przyniósł ze sobą Aleks. W którymś momencie otworzyło się okno na piętrze i mama Aleksa właśnie zawołała go na obiad. Przypomniało mi się wtedy, że muszę zrobić zakupy, obiecałem to mamie. Zerknąłem na zegarek. Miałem pół godziny, aby dotrzymać danego słowa. Rzeczy, które miałem kupić na obiad były dla mnie za ciężkie, więc spytałem się kolegów, kto by ze mną poszedł do sklepu? Wszyscy byli zmęczeni i migali się, tylko Marcin się zgodził. Pobiegliśmy szybko do sklepu i na szczęście nie było tam kolejki. Wkrótce ja niosłem kapustę i ogromny pojemnik z płynem do prania, a mój kolega chleb, ziemniaki i mleko. Zdążyliśmy wszystko wyłożyć na kuchennym stole, zanim przyszła mama.
     Przekonałem się, że moim najlepszym przyjacielem jest Marcin, bo nie zawiódł mnie w trudnej sytuacji.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.