Sprawdzian 2010 język polski

25. Pomyśl o kimś, kto odniósł sukces. Opisz, co osiągnął i opowiedz, jak do tego doszedł. Twoja praca powinna zająć co najmniej połowę wyznaczonego miejsca.

Przykłady prac z arkusza CKE

Przykład 1

Mój kuzyn mając 28 lat, został prezesem jednej z największych firm komputerowych w całym kraju. Jego droga była długa i ciężka, ale mu się udało. Kiedy jeszcze chodził do szkoły podstawowej, postanowił zapisać się na kółko informatyczne. Nauczył się tam, co to jest komputer, zobaczył jego wnętrze. Ten widok go oszołomił. Od tamtej pory wiedział, że będzie informatykiem. W szóstej klasie zajął pierwsze miejsce w miejskim konkursie z tej dziedziny. W liceum nauczył się wielu nowych rzeczy o komputerach. Maturę z informatyki zdał na 92 procent. Poszedł na studia z tej dziedziny.
Wkrótce kuzyn założył swoją własną firmę komputerową. Na początku mieściła się ona w Warszawie, w małym pomieszczeniu obok bloku. Ludzie jednak szybko przekonali się, że znajdują się tam najlepsi specjaliści w tej branży. Firma podpisała wiele kontraktów i w dość szybkim tempie przerodziła się w dużą korporację, a na jej czele stał mój kuzyn.
Bardzo cieszę się z sukcesu członka mojej rodziny. Mam nadzieję, że kiedyś osiągnę sukces tak jak on.

Przykład 2

Adam Małysz jest sportowcem z wielkimi sukcesami. Już od szóstego roku życia uprawiał ten wspaniały sport – skoki narciarskie. Trenował bardzo zawzięcie, co daje teraz rezultaty. Klub, w którym się uczył, to Wisła Ustronianka. Małysz pierwszy sukces osiągnął w 1996 roku. Zajął wtedy drugie miejsce w Pucharze Świata. Potem odniósł jeszcze wiele zwycięstw, dzięki czemu zdobył cztery Kryształowe Kule. Bardzo podziwiam Adama Małysza. Kibicuję mu zawsze. Chciałbym być taki jak on.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.